Jak szukać pracowników?

Udostępnij

Jesteś właścicielem firmy i poszukujesz pracowników? A może szukasz osoby, która jednorazowo zrobi coś dla Ciebie? W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek jak szukać pracowników lub podwykonawców. 

Gdzie szukać podwykonawców i pracowników? 

Gdy prowadzimy firmę, która się rozwija, w końcu przychodzi taki czas, gdy musimy zatrudnić pracowników. Wtedy odrazu do głowy przychodzi nam wystawienie ogłoszenia o pracę na portalach ogłoszeniowych. Jest to dobra droga, wiele osób właśnie tam szuka zleceń. Jednym z takich portali jest na przykład: https://pinbook.pl/ogloszenia . W tym miejscu możemy także odpowiedzieć na ogłoszenia innych osób. Gdzie jeszcze znajdziemy pracowników? Wystaw ogłoszenie o pracę na firmowym Instagramie oraz Facebook'u. Możesz też popytać znajomych czy korzystali kiedyś z usługi kogoś godnego polecenia. Możesz także wystawić ogłoszenia w różnych grupach Facebookowych. 

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania podwykonawców? 

Pamiętaj żeby sprawdzić daną osobę przed jej zatrudnieniem. Nie wierz we wszystko co mówi. Poproś o to, aby przedstawiła swoje doświadczenie poparte jakimiś dowodami swojej pracy. Jeśli na przykład dana osoba tworzy strony internetowe, powinna pokazać jak wyglądaj strony internetowe, które stworzyła. Jeśli podobają Ci się jej prace, jesteś na dobrej drodze. Jeśli masz czas możesz sprawdzić także social media danej osoby, to jest wspaniałe źródło wiedzy. Często ktoś na rozmowie rekrutacyjnej wydaje się bardzo rozsądny, a potem jak przychodzi do sprawdzenia profilu prywatnego, nie jest już tak ciekawie. Jeśli dana osoba prowadzi firmę sprawdź czy wszystko jest okej, na przykład czy jest zarejestrowana w CEIDG itd. Pamiętaj także o podpisaniu stosownej umowy. Jeśli na Twoje ogłoszenie przyjdzie wiele odpowiedzi pamiętaj żeby brać pod uwagę jedynie takie wiadomości, które w stu procentach spełniają prośbę zawartą w Twoim ogłoszeniu. Jeśli ktoś miał wysłać swoje CV na maila, a pisze na przykład "jestem zainteresowany" i nic więcej, nie ma co tracić na niego czas.