Znane oraz nieznane numery telefonów

Udostępnij

Sposób na zapamiętanie numerów poprzez ich zapisywanie w książkach telefonicznych oraz wskazówki dotyczące postępowania z połączeniami pochodzącymi z numerów nieznanych.

Wszyscy posiadacze telefonów komórkowych posiadają w nich książki kontaktów, w których zapisywane są numery telefonów znajomych, czy też rodziny. Ponadto, zapisywane są również tutaj numery telefonów z którymi od czasu do czasu się kontaktujemy i korzystamy z nich. Widnieją tam numery telefonów do miejsca pracy, szkoły naszych pociech, mechanika, czy też fryzjerki. Gdy numer taki zapiszemy pod odpowiednią nazwą, wtedy też unikamy niepotrzebnych zagadek dotyczących tego, kto jest właścicielem owego numeru.

Gdy numerowi nie jest nadana odpowiednia nazwa ciężko jest nam ją rozszyfrować, bowiem każdy numer to ciąg cyfr, które mimo, że są inne to ciężko byłoby nam je powiązać z danymi osobami w przypadku braku nazwy. W związku z tym, aby uniknąć takich sytuacji i z łatwością odpowiedzieć sobie na pytanie "czyj to numer?" należy je zapisywać z odpowiednimi informacjami.

Jednakże, mimo wszystko często mamy do czynienia z połączeniami z numerów nieznanych. Skąd się one biorą? Najczęstszym zjawiskiem jest fakt, że ludzie dokonują zmian numerów telefonów i w związku z tym dzwonić może do nas osoba, którą znamy, jednak z nowego numeru telefonu. Zazwyczaj ludzie starają się uprzedzić sytuację związaną z domyślaniem się kto dzwoni, i swoje połączenie poprzedzają SMSem z przedstawieniem właściciela numeru. Jest to bardzo rozsądne wyjściem, bowiem wiele osób ignoruje połączenia od nieznanych im numerów.

Identyfikacja numeru przychodzącego

Jednocześnie, pamiętać należy o tym, by nieznanych numerów nie traktować jako czegoś złego, gdyż zależy to od sytuacji w jakiej się znajdujemy i na przykład, dla osób prowadzących działalność gospodarczą nieznane numery telefonów są czymś normalnym bowiem pochodzić mogą od potencjalnych klientów. Osoby posiadające własne przedsiębiorstwa przyzwyczajeni są do takich sytuacji i widząc nieznany numer nie zastanawiają się nad tym kto może dzwonić i czy takie połączenie należy odbierać, gdyż każdy nowy klient to nowy numer telefonu.

Gdyby zdecydowali się oni na ignorowanie takich połączeń, mogliby stracić klientów a tym samym działalność ich firmy mogłaby zostać zaburzona. Dlatego też, gdy na wyświetlaczu telefonu widzą nieznany numer, natychmiast oddzwaniają, gdyż może to być potencjalny klient z szansą na zarobek dla nich. Ułatwia to fakt, że w dzisiejszych czasach połączenia komórkowe nie należą do drogich, w związku z tym wykonywane są one z dużą częstotliwością, bez znaczenia czy są to numery nam już znane czy totalnie obce. Każde z tych połączeń kosztuje tyle samo - chyba, że pod uwagę weźmie się połączenia krajowe oraz zagraniczne, wtedy też koszt ten jest nieco inny. Osoby, które zazwyczaj nie decydują się na odbieranie połączeń z nieznanych numerów, sprawdzają je w różnych wyszukiwarkach, które pozwalają im na sprecyzowanie kto próbował się z nimi skontaktować.

Sprawdź też: OLX Praca