Nie znasz numeru, z którego ktoś zadzwonił? Sprawdź go już teraz!

Udostępnij

Telefony przez ostatnie lata stały się coraz bardziej popularne. Trudno znaleźć osobę, która mogłaby sobie wyobrazić życie bez tego urządzenia. Z jednej strony ludzie ludzie dbają o pozostanie anonimowym wśród innych, a z drugiej podają swój numer na różnych niesprawdzonych stronach. Potem odbierają rozmowy od nieznanych osób.

O telefonach komórkowych - kilka słów

Dzięki telefonowi posiadacz może zaznać swobody. Będąc w dowolnym miejscu na świecie, zawsze może skontaktować się z innymi. Dzięki zapisanym kontaktom można zobaczyć, kto dzwoni. Oczywiście nie wszystkie numery mamy zapisane. Książka telefoniczna sprawia, że łatwo określić osobę dzwoniącą. Czasem bywa jednak tak, że dzwoni ktoś z numeru nieznanego albo nawet celowo ukrytego.

Operatorzy sieci telefonicznych coraz częściej udostępniają usługę automatycznego odrzucania rozmów z numerów zastrzeżonych. Tym samym abonenci nie muszą martwić się o tożsamość potencjalnego rozmówcy. Co w przypadku, gdy ktoś dzwoni z jawnego numeru, ale nam nieznanego? Czy warto oddzwonić na taki numer, aby dowiedzieć się: kto dzwonił?

Właściciel numeru telefonu

Wiele osób trzyma się zdania, że nie oddzwaniają na nieznane numery, z których ktoś próbował się skontaktować. Nie szukają pracy, nie wystawiają ogłoszeń, więc nie ma powodów, aby ktoś nieznany próbował nawiązać kontakt. Dbają w ten sposób o swoją prywatność. Niestety, często to operator sieci udostępnia numery swoich klientów firmom zewnętrznym. Zazwyczaj w umowie jest aneks o takich działaniach, który bezmyślnie zaznaczamy, nie patrząc na późniejsze konsekwencje. Dużo osób też o tym zapomina. Potem zaczynają dzwonić firmy w sprawie różnych spotkań i wygranych nagród, które potrafią przyprawić o zawrót głowy. Właśnie dlatego zaczynamy ignorować nieznane numery.

Nie ponosząc żadnego ryzyka, można sprawdzić w internecie numer, z którego ktoś wykonał połączenie. W sieci p=można znaleźć mnóstwo stron, które oferują takie usługi. Jedną z nich jest infonumer.pl. Tam użytkownicy dzielą się swoimi doświadczeniami z odbieraniem rozmów od obcych numerów. Najczęstszym dzwoniącym są oczywiście usługi oferujące sprzedaż telefoniczną i różne call center. Na przykład ktoś z banku dzwoni, aby przedstawić nową ofertę. Właśnie dlatego warto korzystać z wiedzy zgromadzonej na takich stronach. Dzięki temu będziemy wiedzieli, które numery omijać szerokim łukiem. Można tam także wpisać swoje doświadczenia z niektórymi numerami.

Niektórzy uważają, że takie częste wydzwanianie przez firmy to nękanie. Nie każdy ma ochotę z tak prozaicznego powodu zmieniać numer. Można więc blokować kolejnych niepożądanych dzwoniących. Dzięki internetowi dowiemy się, do kogo należą najaktywniejsze wydzwaniane numery. Taka wiedza skutecznie ograniczy naszą ciekawość i powstrzyma przed odbieraniem, a przede wszystkim oddzwanianiem na tego rodzaju numery. Często bywa bowiem tak, że koszt wykonania połączenia na taki numer może być bardzo wysoki i abonentowi przyjdzie zapłacić dużą kwotę.