Jesteś zadowolony ze firmy? Podziel się swoją opinią!

Udostępnij

Jesteś zadowolony ze firmy? Podziel się swoją opinią!

W dzisiejszych czasach dużo częściej słyszymy jak nasi znajomi narzekają lub widzimy jak internauci krytykują rozmaite firmy. Przedsiębiorstwa odzieżowe, motoryzacyjne, usługowe i gastronomiczne - każde przedsiębiorstwo działające w tych branżach musi liczyć się z tym, że w razie błędu opinia o nim może zostać nadszarpnięta. Niestety, nie wiedzieć czemu klienci częsciej decydują się na wygłaszanie swojej opini gdy jest negatywna i są niezadowoleni ze współpracy, niż wtedy gdy transakcja lub usługa przebiegła pomyślnie, tak jak było to planowane.

Przedsiębiorstwa zawsze muszą liczyć się z tym, że nie wszyscy ich klienci będą zadowoleni. Wielu z nich spróbuje jakoś wyjaśnić sytuację i załatwić sprawę polubownie, jednak równie spora część zareaguje impulsywnie i od razu "obsmaruje" w internecie i wśród swoich znajomych.
W internecie istnieje wiele serwisów, na których internauci zamieszać mogą swoje opinie odnośnie współpracy z firmami. Są to anonimowe komentarze, połączone najczęściej z punktową oceną poszczególnych elementów transakcji. Klienci oceniają jakość produktów, obsługi, czas realizacji zamówień oraz swoje ogólne zadowolenie. Otrzymując takie dane, systemy tych platform wyliczają średnią tych ocen, którą udostępniają wraz z komentarzami na swoich stronach. Dzięki temu, zanim podejmiemy jakiekolwiek działania, możemy dowiedzieć się jak wyglądają działania firm w rzeczywistości, w porównaniu do tego co obiecują nam w swoich hasłach. Twoja opinia ma znaczenie!
To świetne rozwiązanie i z całą pewnością niejednemu niezdecydowanemu klientowi pomogło w podjęciu decyzji o wyborze firmy, z której usług chciał skorzystać. Ma ono jednak jedną istotną wadę. Tak jak wspomnieliśmy na początku artykułu - częściej decydujemy się na wylanie przysłowiowego "kubła pomyj", niż pochwalne słowa. Szkoda, bo firma, która otrzymuje pozytywny feedback dostaje dodatkową motywację do tego, by tylko poprawiać jakość swoich usług. Pamiętajmy zatem, by po również po udanej współpracy podzielić się swoimi wrażeniami z innymi ludźmi i wystawić stosowną opinię o firmie. To najlepsza forma doceniania działalności!